אודות חסדי אפרת

מטרתנו הראשית

מטרתנו היא שתושבי אפרת יסייעו לשכניהם הזקוקים לכך. הסיוע עשוי להתבטא בעזרה כספית ובמשלוחי מזון שבועיים. בנוסף אנו מאפשרים שימוש בגמ"חים הממוקמים בבניין יד ביד, שמאגד שירותים רבים תחת קורת גג אחת על מנת שנוכל להציע פתרון מקיף למשפחות נזקקות.

שאלות נפוצות

בשנה החולפת, יותר מ-100 משפחות קיבלו סיוע כלכלי משמעותי, ו-50 משפחות קיבלו משלוחי מזון על בסיס שבועי. מאות משפחות נוספות קיבלו קופונים לרכישת מזון לפני ראש השנה ופסח, והסתייעו מסל השירותים הזמין במבנה יד ביד.

מרבית השירותים הניתנים במבנה יד ביד זמינים לקהל הרחב.

מעבר לכך, מי שפונה על מנת לקבל סיוע כלכלי או חבילות מזון, מתבקש למלא טופס שנבחן על ידי וועדת המתנדבים של חסדי אפרת, שם מתקבלות ההכרעות. הוועדה עובדת בשיתוף פעולה עם העובדים הסוציאליים של המועצה, עם יועצים פיננסיים, ומומחים בבריאות הנפש על מנת להכריע מהי הדרך הנכונה לסייע לפונים השונים.

אנו מגייסים ומפיצים כמיליון שקל בשנה. ככל שאפרת גדלה ומונה יותר משפחות, ישנן עוד משפחות שעשויות להיעזר בחסדי אפרת, כך שגם הצורך במקורות מימון הולך וגדל.
לא. שני הארגונים חשובים אך עושים דברים שונים לחלוטין. כפי שניתן להסיק מהשם שלנו, חסדי אפרת עוסקת בחסד. זהו ארגון נדבני המסייע למשפחות ויחידים הנזקקים לצדקה. לעומת זאת, תפקידה של הקרן לפיתוח אפרת (שלעיתים מוצגת כ"קרן אפרת") הוא לממן פרוייקטים משפרי איכות חיים לכלל האוכלוסיה באפרת, כמו בניית מתקני אימון בפארקים וקניית ציוד חדשני לכיתות כוננות.
במאי 2014, שני ארגוני החסד המקומיים, בראשות הרב שלמה ריסקין ומר אלי מזרחי, התאחדו על מנת להפיק תועלת רבה יותר בעלות נמוכה ככל שניתן. ועד העמותה של “חסדי אפרת” כוללת את רבני אפרת ונציגים מן הקהילות השונות באפרת.

כן! אנחנו מתכננים לשפץ את מבנה “יד ביד” הישן, על מנת להעניק שירות מוצלח יותר לאוכלוסיית אפרת המתרחבת. השנה תיפתח קרן למטרה זו ונשמח לכל תמיכה. נשמח לתרומתכם!